Home » İzmir Kalkınma Ajansı ile Birlikte Gerçekleştirdiğimiz Projemiz

İzmir Kalkınma Ajansı ile Birlikte Gerçekleştirdiğimiz Projemiz

Yarımada Bölgesinde yaşlılara yönelik bakım ve rehabilitasyon konularında hizmet kapasitesinin geliştirilmesiyle ekonomik ve sosyal kalkınmanın hızlandırılmasına katkıda bulunmak amacıyla İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) katkılarıyla “Bakım Hizmetlerinde Sürekli İyileştirme ve Huzurlu Yaşlı Bireyler” projemizi gerçekleştirdik.

Sürekli iyileştirme prensibimizle, Özel Yaşlı Bakım Merkezimizin hizmet kalitesini ve kapasitesini artırmak; merkezimizde misafir ettiğimiz yaşlı bireylerin kendilerini daha huzurlu ve sosyal hissetmelerini sağlayacak uygulamaları gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz projemizde;

1- Yaşlılığa ve/veya hastalığa bağlı özel bakıma ihtiyacı olan bireyler,
2- Yaşlılığa ve/veya hastalığa bağlı özel bakıma ihtiyacı olan bireylerin birinci derece yakınları,
3- Merkezimizde çalışmakta olan personelimizle birlikte gelecekte hasta ve yaşlı bakım personeli olarak çalışma potansiyeli bulunan orta yaşlı işsiz kadınlar hedef aldık.

Projemizin sonucunda;
• Merkezimizin yatalak hasta/yaşlı ağırlama kapasitesi % 75 arttı.
• Merkezimizin fiziki olanakları ve çevresi iyileştirildi; misafirlerimize daha konforlu ve kaliteli hizmet verme kapasitemiz arttı.
• Merkezimizde ağırladığımız misafirlerimizin sosyal hayata daha fazla katılmalarını teşvik edecek uygulamalar başlatıldı.
• Hem ağırladığımız yaşlı ve hasta misafirlerimiz hem de onların yakınları için daha huzurlu ve sosyal bir ortam yaratıldı.
• Merkezimizin marka değeri arttı; ilçemize yaşlı ve hasta bakımı hizmet alımı için gelen kişi sayısı arttı.
• Kapasite ve kalite artışına bağlı olarak, merkezimizin hizmet verdiği kişi sayısı ve bu doğrultuda elde ettiği gelir arttı.
Ayrıca projemizin içersinde yer alan ve en kısa zamanda faaliyete geçirilecek olan “Sertifikalı Yaşlı ve hasta bakımı” programı ile;
• Merkezimizin Hasta ve Yaşlı Bakımı konusunda sertifikalı personel sayısının ve İnsan kaynakları kapasitemiz ve nitelikli istihdamımız artması hedeflenmektedir.

 

Call Now ButtonBilgi Hattı